INSTRUKTORZY

Anula Kołakowska

Już od najmłodszych lat uczyłam się różnych form tańca, aż w wieku 8 lat trafiłam na stepowanie, które stało się największą pasją mojego życia.

Jestem wychowanką Studia Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej w Warszawie, gdzie szkoliłam się przez 15 lat. W tym czasie zdobyłam Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski w stepowaniu oraz Puchar Czech.

Jestem absolwentką SWPS, kierunku Psychology in English. Ukończyłam dwuletni kurs instruktora tańca jazzowego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Swoje metody pracy stale doskonalę w czasie warsztatów na całym świecie (Sao Paolo, Nowy Jork, Sztokholm, Berlin, Zurych, Praga, Odessa).

Szkoliłam się u znanych i cenionych instruktorów takich jak: Jason Samuels Smith, Sam Weber, Chloe Arnold, Michelle Dorrance, Lane Alexander, Chazz Young, Cartier Williams, Derick Grant, Barbara Duffy, Andrew Nemr, Ruben Sanchez, Andrew Black, Jason Janas, Jared Grimes, Milson Saidl, Avalon Rathgeb i inni.

W 2015 roku otrzymałam stypendium od Heather Cornell i uczestniczyłam w dwutygodniowym kursie Manhattan Rythm Tap Intenssive w Nowym Jorku.

W 2016 roku przygotowałam choreografię do spektaklu „Lekcje stepowania” w Och-Teatrze w Warszawie, w reż. Krystyny Jandy.

Należę do zespołu tanecznego Stepersi, z którym występuję w całej Polsce. Kilkakrotnie już miałam okazję wystąpić gościnnie ze spektaklem „Usłyszeć Taniec”.

Jestem trenerką zespołu Tip Tap Ladies, który rezprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej.

Staram się promować stepowanie w Polsce, przełamuję stereotypowe myślenie o stepowaniu i pokazuję, że stepować można w każdym wieku, do każdego rodzaju muzyki i wszędzie. Dużą wagę przykładam do improwizacji, ekspresji siebie w tańcu, koordynacji ciała i techniki stepowania.

Michał Wierzbowski

Przygodę ze stepowaniem rozpocząłem w wieku 7 lat w Studiu Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej. Od tego czasu wielokrotnie stawałem na podium Mistrzostw Polski, a w latach 2014 i 2016 zdobyłem pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Miałem również przyjemność brać udziału w Pucharze Czech, gdzie zająłem 3 miejsce. W 2016 roku po raz pierwszy wystartowałem w Mistrzostwach Świata i zdobyłem 17 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W 2017 roku zdobyłem 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w Pradze w kategorii solo mężczyźni.

Jestem studentem Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, kierunku Turystyka i Rekreacja, gdzie w ramach specjalizacji ukończyłem kurs instruktora Nordic Walking.

Od kilku lat biorę udział w różnych Festiwalach Stepowania by doskonalić swoją technikę, poszukiwać nowych kombinacji i inspiracji. Dzięki tym podróżom miałem przyjemność poznać takie sławy współczesnego stepowania jak: Jason Samuels Smith, Jason Janas, Andrew Nemr, Max Pollak, Joseph Wiggan, Sam Weber, Michelle Dorrance, Chloe Arnold, Mark Mendonca, Avalon Rathgeb i Ivan Bouchain.

Moim żywiołem w stepowaniu od zawsze była improwizacja, bawienie się rytmem i poszukiwanie nowych połączeń. Stąd współpraca z beat box’erami, kwartetem fagotowym, współgranie z harmonijkami ustnymi czy nawet didgeridoo. Od 2016 roku jestem instruktorem w warszawskiej szkole stepowania TIP TAP.

 

 

 

Kornelia Ciołek

Choreograf, instruktor tańca jazzowego. Jestem absolwentką Studium tanecznego w Warszawie w klasie tańca jazzowego. Prowadziłam zajęcia taneczne w Warszawie z techniki tańca jazzowego i stepowania. Ukończyłam warsztat szkoleniowy z psychoterapii tańcem i ruchem, warsztat choreoterapii. Swoją karierę ze stepowaniem rozpoczęłam w 2007 roku w Studiu Tap&Jazz Dance Jiriny Nowakowskiej szkoląc się tam przez 7 lat. Po dłuższej przerwie wracam z radością do stepowania.

Posiadam bogate doświadczenie zdobyte podczas Międzynarodowych Warsztatów Tańca Jazzowego, Europejskich Spotkań Tanecznych czy Międzynarodowych Warsztatów w Republice Czeskiej. Sędziuję na ogólnopolskich festiwalach tanecznych w całej Polsce m in.: Tarnobrzegu, Kutnie, Węgrowie, Warszawie. Prywatnie uwielbiam dobre jedzenie, słońce i podróże.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bartłomiej Zaniewicz

Przez kilka lat związany byłem z formacją taneczną Piotra Galińskiego, mam na swoim koncie tytuł Mistrza i Wicemistrza Polski formacji latynoamerykańskich powyżej 15. roku życia. Poza tańcem towarzyskim i wieloma odmianami tańca jazzowego (jazz, latin jazz, broadway jazz, modern jazz),  tańczę również hip-hop, a także stepuję. 

Jestem absolwentem instruktorskiego kursu kwalifikacyjnego z dziedziny taniec jazzowy. W 2012 r. byłem dyrektorem artystycznym Filmowej Akademii Młodego Artysty FAMA. Brałem udział w licznych imprezach artystycznych oraz produkcjach telewizyjnych, tj. „Jak oni Śpiewają”. Współpracowałem przy koncercie galowym „ABBA LIVE’80” wystawianym w Sali Kongresowej.

Występowałem w takich produkcjach musicalowych jak Deszczowa Piosenka (Teatr Muzyczny ROMA), Boyband (Teatr Komedia) czy ABBA Club (La Fabrique Musicale). Od 2012 r. związany jestem z Teatrem Sztuk Wielu. W szkole stepowania Tip Tap poprowadzę zajęcia z Broadway Jazz.