INSTRUKTORZY

Anula Kołakowska-Kubicka

Tancerka, choreografka, trenerka i założycielka szkoły stepowania Tip Tap.

Już od najmłodszych lat uczyłam się różnych form tańca, aż w wieku 8 lat trafiłam na stepowanie, które stało się największą pasją mojego życia.

Jestem wychowanką Studia Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej w Warszawie, gdzie szkoliłam się przez 15 lat. W tym czasie zdobyłam Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski w stepowaniu oraz Puchar Czech.

Jestem absolwentką SWPS, kierunku Psychology in English. Ukończyłam dwuletni kurs instruktora tańca jazzowego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie.

Swoje metody pracy stale doskonalę w czasie warsztatów na całym świecie (Sao Paolo, Nowy Jork, Sztokholm, Berlin, Zurych, Praga, Odessa).

Szkoliłam się u znanych i cenionych instruktorów takich jak: Jason Samuels Smith, Sam Weber, Chloe Arnold, Michelle Dorrance, Lane Alexander, Chazz Young, Cartier Williams, Derick Grant, Barbara Duffy, Andrew Nemr, Ruben Sanchez, Andrew Black, Jason Janas, Jared Grimes, Milson Saidl, Avalon Rathgeb i inni.

W 2015 roku otrzymałam stypendium od Heather Cornell i uczestniczyłam w dwutygodniowym kursie Manhattan Rythm Tap Intenssive w Nowym Jorku.

W 2016 roku przygotowałam choreografię do spektaklu „Lekcje stepowania” w Och-Teatrze w Warszawie, w reż. Krystyny Jandy.

W 2019 roku przez trzy miesiące szkoliłam się podczas Professional Tap Training Program w Luthier w Barcelonie.

Należałam do zespołu tanecznego Stepersi, z którym występowałam w całej Polsce. Kilkakrotnie już miałam okazję wystąpić gościnnie ze spektaklem „Usłyszeć Taniec”.

Jestem trenerką zespołu Tip Tap Ladies, który rezprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej i w 2022 roku zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata i Europy.

Staram się promować stepowanie w Polsce, przełamuję stereotypowe myślenie o stepowaniu i pokazuję, że stepować można w każdym wieku, do każdego rodzaju muzyki i wszędzie. Dużą wagę przykładam do improwizacji, ekspresji siebie w tańcu, koordynacji ciała i techniki stepowania.


Julka Janeczek

Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 9 lat od zajęć w zespole tańca ludowego i nowoczesnego, gdzie zdobywałam pierwsze doświadczenia sceniczne. Od 2009 roku intensywnie szkoliłam się w tańcu komercyjnym i choreografiach, jednocześnie trenując podstawy tańców ulicznych, głównie hip hop dance, aż do 2013 roku, gdzie zaczęłam treningi house dance, w którym szkolę się do dziś. Od 2011 roku regularnie uczestniczę w warsztatach i festiwalach tanecznych – od choreografii, przez hip hop i house. Miałam okazję uczyć się stylu od głów polskiej, europejskiej i światowej sceny tanecznej na warsztatach i festiwalach tanecznych takich jak Fair Play Dance Camp, SDA, Dope Camp, House Meeting, House Dance Forever i wielu innych. W 2016 roku rozpoczęłam również treningi stepowania, uzupełniając warsztat o udział w festiwalach takich jak Paris Tap Festival czy Stockholm Tap Festival.

Posiadam 12-letnie doświadczenie w uczeniu tańca, rozpoczynając od trenowania zespołów dziecięcych w podstawach hip hop dance i tworzeniu formacji tanecznych. Z biegiem czasu, wraz z doświadczeniem tanecznym obecnie zajmuję się nauczaniem podstaw hip hop dance i house dance – głównie dorosłych na poziomie początkującym, ale też sportowych formacji młodzieżowych i dziecięcych.

W 2015 roku ukończyłam Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, gdzie zdobyłam również uprawnienia instruktora fitness. W 2013 roku ukończyłam również kurs instruktora tańca Polskiej Akademii Sportu. Obecnie rozwijam się też w treningu personalnym i siłowym, a własnej praktyce tanecznej dużo czerpię z tańców jazzowych/swingu czy floorworku.

Brałam udział projektach komercyjnych – od programów rozrywkowych, telewizyjnych i teledysków, przez organizowanie własnych inicjatyw tanecznych i udział w zawodach – zarówno na imprezach undergroundowych jak i Mistrzostwach Polski w stepowaniu, gdzie w 2022 zajęłam 3 miejsce w kategorii solo.

Do moich ulubionych inicjatyw kulturalnych mogę zaliczyć kanał popularyzujący kulturę – Sztuka w Pokoju i autorskie warsztaty House with Tap, które zorganizowałam w ramach stypendium Mobilni w Kulturze.


Agata Zaczkowska

Pierwszy raz buty do stepu założyłam w wieku 8 lat, gdy razem z mamą pojechałam na warsztaty Studia Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej do Chlewisk. Pochodzę ze Śląska, więc o regularnych lekcjach nie było mowy i przez wiele lat głównym źródłem nauki kroków i kombinacji były dla mnie kasety VHS amerykańskich i angielskich instruktorów. Sporadycznie uczestniczyłam też w warsztatach.

Do regularnego stepowania powróciłam po latach, gdy podczas studiów zagranicznych ćwiczyłam w Joffrey Academy of Ballet pod okiem Phila Brooksa i Star Dixon w Chicago oraz w Amsterdam Dance Center w Holandii.

Od 2018 roku stepuję w szkole Tip Tap. Brałam też udział w warsztatach tanecznych w Polsce i za granicą, gdzie poznałam wielu znakomitych współczesnych tancerzy, z których największą inspiracją pozostają dla mnie: Anthony Morigerato, Sarah Reich, Derick Grant, Ruben Sanchez, Max
Polak i Ivan Bouchain.

Jestem dwukrotną brązową medalistką Mistrzostw Polski w kategorii solo, srebrną medalistką w duecie oraz dwukrotną złotą medalistką w kategorii grupowej. Uwielbiam sport i wszelkie formy pracy z ciałem. Jestem certyfikowanym trenerem personalnym. Moimi innymi pasjami są wspinaczka i narciarstwo. Dla mnie stepowanie łączy w sobie rzemiosło ze sztuką. Ważna są tu precyzja i koordynacja. To połączenie rytmu, tempa i muzyki, co daje nam nieograniczone możliwości ekspresji i interpretacji.


Michał Wierzbowski

Przygodę ze stepowaniem rozpocząłem w wieku 7 lat w Studiu Tap & Jazz Dance Jiřiny Nowakowskiej. Od tego czasu wielokrotnie stawałem na podium Mistrzostw Polski, a w latach 2014 i 2016 zdobyłem pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Miałem również przyjemność brać udziału w Pucharze Czech, gdzie zająłem 3 miejsce. W 2016 roku po raz pierwszy wystartowałem w Mistrzostwach Świata i zdobyłem 17 miejsce w swojej kategorii wiekowej. W 2017 roku zdobyłem 3 miejsce na Mistrzostwach Europy w Pradze w kategorii solo mężczyźni.

Jestem studentem Warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego, kierunku Turystyka i Rekreacja, gdzie w ramach specjalizacji ukończyłem kurs instruktora Nordic Walking.

Od kilku lat biorę udział w różnych Festiwalach Stepowania by doskonalić swoją technikę, poszukiwać nowych kombinacji i inspiracji. Dzięki tym podróżom miałem przyjemność poznać takie sławy współczesnego stepowania jak: Jason Samuels Smith, Jason Janas, Andrew Nemr, Max Pollak, Joseph Wiggan, Sam Weber, Michelle Dorrance, Chloe Arnold, Mark Mendonca, Avalon Rathgeb i Ivan Bouchain.

Moim żywiołem w stepowaniu od zawsze była improwizacja, bawienie się rytmem i poszukiwanie nowych połączeń. Stąd współpraca z beat box’erami, kwartetem fagotowym, współgranie z harmonijkami ustnymi czy nawet didgeridoo. Od 2016 roku jestem instruktorem w warszawskiej szkole stepowania TIP TAP.


Maciej Glaza

Gdy miałem 9 lat zacząłem naukę tańca towarzyskiego. Niestety kontuzja pokrzyżowała plany. Wróciłem do tańca na studiach.

Ukończyłem Akademię Muzyczną w Gdańsku na specjalności musical oraz Roczny Kursy w Escola Luthier w Barcelonie na poziomie zaawansowanym. W 2017 otrzymałem stypendium na Letni Intensywny Kurs Stepowania w szkole „Tapdance Into Freedom” Andrew Nemr’a w Nowym Jorku.

W 2012 zadebiutowałem rolą Terka w musicalu Tarzan. Od tamtego czasu wystąpiłem jako aktor, tancerz, asystent i współ-choreograf w spektaklach dramatycznych jak i muzycznych: „Faraon”, „Czyż nie dobija się koni”, „Crazy For You”, „Opera za trzy grosze”.
Byłem również w półfinałach programu „Mam Talent”. W 2012 w grupie „Zaklepotani”, oraz w 2018 jako „Tap Bros”, których jestem współzałożycielem wraz z Michałem Wierzbowskim.

W 2018 otrzymałem nagrodę Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy tancerz (pozostałe formy taneczne)” za choreografię w musicalu „Crazy For You”.
Stepowanie stało się moim znakiem rozpoznawczym w środowisku teatralnym oraz główną formą wyrazu.

W stepowaniu poszukuję luzu, własnego stylu, współpracy oraz tańca. Cytując jednego z moich nauczycieli: „Jeżeli stepując nie tańczysz, to po co to robisz?”


Filip Brzeziński

Tancerz, wokalista, montażysta filmów, aspirujący aktor teatru muzycznego. Obecnie student Filologii Angielskiej na Instytucie Anglistyki UW.

Swoją przygodę ze stepowaniem zacząłem relatywnie wcześnie w porównaniu do koleżanek i kolegów instruktorów szkoły Tip Tap. To właśnie tutaj stawiałem swoje pierwsze kroki i to dzięki Anuli zawdzięczam sporo swoich sukcesów, między innymi tytuł Mistrza Polski w Tap Dance w kategorii Solo Adults 1 w 2017 roku.

Po niespełna 2 latach stepowania otrzymałem stypendium na roczny kurs stepowania do Escola Luthier w Barcelonie. Tam kształciłem nie tylko umiejętności taneczne takie jak step, jazz czy balet, ale także umiejętności wokalne oraz muzyczne.

W stepowaniu stawiam przede wszystkim na świadomość muzyczną wykonywanych kroków – gdzie każda z wykonywanych kombinacji „siedzi” w muzyce. Dodatkowo staram się eksperymentować z rytmem.