Jakie, za ile, gdzie kupić?

Czy buty do stepowania 'custom made’ są drogie, gdzie je zamówić i jakie wybrać?

SO DANCE – Brazylijska firma, która produkuje świetne buty do stepowania; jedne z bardziej znanych na świecie, z naszytym sercem – sygnowane są przez dwóch znakomitych tancerzy: Dericka Granta i Aarona Tolsona. Można zaprojektować sobie każdy szczegół buta; kolor skóry, serca, języka, podeszwy, grubość podeszwy. Ceny – od około 300€, w zależności od materiałów, z jakich są wykonane. Gotowe w sklepie można kupić już od 270€. (www.sodanca.com)

RUBEN SANCHEZ – Produkowane w Hiszpanii buty zaprojektowane przez Rubena Sancheza, znanego tancerza, który szyje buty na miarę. Każda para jest jedyna i niepowtarzalna. Można nawet wyszyć swoje imię na bucie. Buty testowane są przez wielu znanych i cenionych tancerzy na świecie, łącznie z parokrotnym Mistrzem Świata w stepowaniu Danielem Leveille. Można zamówić je u różnych przedstawicieli Ruben Sanchez Dance Wear na świecie, np. u Avalon Rathgeb. Cena ok 400€, czas produkcji to ok. 3 miesiące. (www.rubensanchezdancewear.com)

MILLER BEN – Avi Miller projektował w latach ’80 buty dla izraelskiej społeczności stepującej, a pierwsze buty były produkowane w izraelskich manufakturach. Ofer Ben dołączył do firmy w 1990 roku. Wszystkie modele i pomysły są osobiście testowane w studiu w Nowym Jorku przez Millera i Bena, jak również przez ich stepujących przyjaciół. Buty na początku są dość twarde, ale solidne, o pięknym dźwięku, i co ważne: długo 'żyją’. Ceny wahają od 200€ do 230€, czas produkcji do 3 miesiące. (www.tapemporium.com)

To tylko przykładowe marki butów do stepowania. Polecam także inne buty, np. Capezio, Bloch, Sansha, Cassimiro. Każdy ma inne preferencje, co innego w butach ceni, dlatego warto mierzyć, sprawdzać, by odnaleźć swoje ukochane buty do stepowania. Jest to nasze narzędzie pracy, dlatego tak ważne jest, by były wygodne, miały porządne blachy, były solidnie uszyte, a przy okazji ładne i jedyne w swoim rodzaju: takie, jak sobie wymarzymy. Ja już swoje ukochane mam ale kiedy indziej Wam zdradzę, które to.

autor: Anula Kołakowska, Tip Tap